S netradičnou iniciatívou Adoptuj si politika prišlo Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže. Cieľom je motivovať ľudí k modlitbe za jednotlivých politikov, aby im pomohli k lepšiemu rozhodovaniu v krajine.

Päť minút pre politika

Stačí, ak si na stránke iniciatívy vyberiete politika, možno aj takého, ktorý vás najviac irituje, a potom sa už len zaregistrujte.

„Každý, kto sa zapojí do kampane, berie na seba zodpovednosť denne sa prihovárať päť minút za zvereného politika počas obdobia pol roka. Po uplynutí šiestich mesiacov je možné modlitebný záväzok buď predĺžiť, alebo zrušiť,“ uvádza sa na stránke, kde je možné nájsť aj univerzálnu modlitbu za politikov.

Koordinátor projektu Eduard Filo prezradil, že doteraz sa do kampane zapojilo asi 235 ľudí. „To znamená, že za každého poslanca sa už niekto modlí,“ uviedol.

Napriek modlitbám má chrípku

Za niektorých politikov sa dokonca modlí už niekoľko ľudí. Svojich „priaznivcov“ si našiel aj šéf SaS Richard Sulík, ktorý sa netají svojím svetonázorom.

„A ten, kto sa za mňa modlí, vie, že som ateista?“ spýtal sa nás Sulík, ktorý priznal, že sa v poslednom čase cíti lepšie. Jeho pocity však nezdieľa smerák Ľuboš Blaha, za ktorého sa podľa stránky modlí pani Judita už niekoľko dní. „Zatiaľ to nefunguje, už druhý deň mám chrípku,“ prezradil Blaha a dodal, že ho aktivity kresťanskej mládeže nezaujímajú.

Modlil by sa za Cháveza

Na otázku, za koho by sa modlil on, povedal, že sa modliť nevie. „Ale ak vezmeme slovo modlím ako ekvivalent želám si, tak momentálne želám veľa zdravia venezuelskému prezidentovi, ktorý je vraj vo veľmi vážnom stave,“ dodal.

Svojich favoritov na modlenie nemá ani nezaradený poslanec Alojz Hlina, vraj by mu modlenie mohlo zabrať celý deň, keďže by sa musel modliť za viacerých politikov. „Niektorí sú tam ťažkí pacienti,“ podotkol na adresu kolegov z parlamentu.

Koho by ste si vy adoptovali z politikov?

Formulár otázok a odpovedí

05.01.2013 19:41 cica:
Takúto hovadinu som už dávno nepočula. Radšej nech sa modlia za seba, aby v zdraví prežili túto svinskú dobu v teple domova a nie kdesi pod mostom alebo v kartónovej škatuli.
03.01.2013 12:29 BACA:
Taka sprostost........adoptovat si milonarov.........preco nie bezdomovcov...????.......to ste krestania.????.....Boze na nebesiach.......ochranuj nas pred blbcami........
03.01.2013 09:52 ja:
To uz bratia v kristu namaju nic ine na praci? Toto je urcite kandidat na bllbost roka. Ja by som sa nechal adoptovat niektorym z politikov. Kedze sa neviem modlit tak si ziadneho pacienta z hradneho vrsku neadoptujem.
03.01.2013 09:52 vilo:
mladi krestania nech sa radsej modlia za svojich zlodejskych biskupov,ktori rozkradaju cirkevny majetok.tiez za biskupsky stredoveky strobinec vo vatikane.nech ich boh osviti.
03.01.2013 09:52 Robko Filcko:
Ivana Gasparovica
03.01.2013 09:52 evicka:
celú vládu...keď už, tak vo veľkom.
03.01.2013 09:52 Lucifer:
všetkých
03.01.2013 09:52 slávka:
fica,lebo je ľavičiar
Nájdených 8 záznamov.