Onedlho uplynie 25 rokov od konca totality. Jedni vravia, že sa predtým žilo lepšie, podľa iných horšie. Čo je ale isté, že deti v minulosti žili úplne inak ako dnes.

Nepotrebovali drahé počítače ani žiadne technologické novinky. Stačilo im ísť von za kamarátmi a s nimi si užili oveľa viac zábavy, ako niektoré dnešné deti zavreté doma pred televízorom.

Pozrite sa, ako si na svoje detské časy spomínajú naši čitatelia.

V roku 1963 v Štiavnickych Baniach. Deti si čas strávený na chate v prírode spestrili aj umývaním auta.
V roku 1963 v Štiavnickych Baniach. Deti si čas strávený na chate v prírode spestrili aj umývaním auta.
Zdroj: Katarina Briol - Gondova

V roku 1963 v Štiavnickych Baniach. Deti si čas strávený na chate v prírode spestrili aj umývaním auta.
FOTO: Katarina Briol - Gondová

Pioniersky sľub 2. základnej školy v Trnave  pri Pamätníku Osloboditeľov. Sme tam ako trieda so súdružkou učiteľkou a 3-mi zväzáčkami. Mali sme 9 rokov a boli sme na seba veľmi pyšný.
Pioniersky sľub 2. základnej školy v Trnave pri Pamätníku Osloboditeľov. Sme tam ako trieda so súdružkou učiteľkou a 3-mi zväzáčkami. Mali sme 9 rokov a boli sme na seba veľmi pyšný.
Zdroj: Jana Bokrošová

Pioniersky sľub 2. základnej školy v Trnave  pri Pamätníku Osloboditeľov. Sme tam ako trieda so súdružkou učiteľkou a 3-mi zväzáčkami. Mali sme 9 rokov a boli sme na seba veľmi pyšný.
FOTO: Jana Bokrošová

 

Ako si spomínate na život pred nežnou revolúciou vy? Pošlite nám svoje fotky aj s krátkym opisom cez nasledujúci formulár! Aj vďaka vám si potom budú môcť obdobie spred revolúcie pripomenúť naši čitatelia!


Súťaž bola ukončená.