Ján Kuciak  a Martina Kušnírová mali svoju spoločnú lásku spečatiť 5. mája v obci Gregorovce na východe Slovenska, odkiaľ archeologička pochádzala. Nešťastní rodičia nakoniec museli miesto strojenia svadobnej hostiny svoje deti pochovať, no ani to im nezabránilo, aby Jankovi a Martinke predsa len obrad v chráme božom vystrojili. A tak sa presne 5. mája 2018 konala slávnostná omša na ich počesť. 

Pred oltárom však miesto snúbencov boli len dve prázdne stoličky, na ktorých viseli iba iniciálky ich krstných mien. "Mali sme byť v slávnostnom, bielom a nie takto,"povedala vtedy so slzami v očiach matka Martiny, Zlatica Kušnírová. Zaľúbenci si dokonca plánovali spoločný tanec na obľúbenú pesničku, ku ktorej si Kuciak ako prekvapenie pre budúcu manželku pripravil vlastný text. 

Spomienka na zavraždeného investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú
Spomienka na zavraždeného investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú
Zdroj: Matej Kalina

"Dúfam, že to čo sa stalo, bude mať aspoň zmysel. Preto ďakujem všetkým ľuďom, ktorí sú s nami," povedal pred kamerami  otec zavraždeného novinára Jozef Kuciak. V ten deň sa po omši na ihrisku v Gregorovciach konal aj koncert na počesť zosnulých.

Všetci zúčastnení umelci vystúpili bez nároku na honorár, pričom akýmsi symbolickým darom k svadbe zosnulých snúbencov bola upravená verzia slovenskej hymny, naspievaná americkou folkovou speváčkou menom Joan Baez.

Spomienka na Kuciaka a Kušnírovú v deň ich plánovanej svadby: