Na začiatku týždňa ministerka vnútra Denisa Saková nešetrila slovami chvály na tím vyšetrovateľov, ktorí majú na starosti prípad vyšetrovania vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. O deň na to, im podľa Denníka N odobrala časť prípradu. Tá sa má týkať prípravy vraždy prokurátora Žilinku, rovnako ako aj advokáta Kuciakovcov a exministra Lipšica. Portál zároveň pripomína, že v danej časti ide stále o ten istý okruh podozrivých, ktorých spája kontroverzný podnikateľ Marian Kočner. „Po vzájomnej dohode s Úradom špeciálnej prokuratúry a Generálnou prokuratúrou bude danú vec vyšetrovať Úrad inšpekčnej služby ministerstva vnútra, aby sa zabránilo prípadnému úniku informácií z vyšetrovacieho spisu a tým pádom možnému mareniu vyšetrovania,“ povedala Saková.

Daniel Lipšic je podľa podľa portálu z informácie o odobratí časti prípadu prekvapený. Zároveň dodal, že tento krok ministerky Sakovej považuje za nepochopiteľný.
Daniel Lipšic je podľa podľa portálu z informácie o odobratí časti prípadu prekvapený. Zároveň dodal, že tento krok ministerky Sakovej považuje za nepochopiteľný.
Zdroj: Archív

Úrad špeciálnej prokuratúry však o dohode, s ktorou Saková vyrukovala, nevie. "Takouto informáciou v súčasnosti nedisponuje a do tejto chvíle nám žiadne rozhodnutie nebolo doručené. A z uvedeného dôvodu ani nepoznáme konkrétne dôvody, ktoré mali viesť k uvedenému rozhodnutiu,“ ozrejmila hovorkyňa Jana Tökölyová pre Plus JEDEN DEŇ.

O stanovisko sme požiadal aj Daniela Lipšica. ,,Považujem to za absurdné a za politický zásah do vyšetrovania," povedal Lipšic pre Plus JEDEN DEŇ.

Mohlo by vás zaujímať: