Najprv sa objavili správy o SMS medzi Marianom Kočnerom a šéfom finančnej skupiny Penta Jaroslavom Haščákom o "odj**aní toho ču**ka" . Slovenský milionár už vyhlásil, že je ochotný vypovedať v tejto veci na polícii a  podobnú komunikáciu popiera.

Teraz Denník N uvádza, že podľa uznesenia o vznesení obvinenia Kočnerovi za objednávku vraždy novinára, mal mať Haščák s Kočnerom "obchod" s nahrávkou Gorila.  Podľa Denníka N mal údajne zaplatiť Haščák Kočnerovi za nahrávku milión a poradiť mu, nech sa stiahne. V uznesení sa tiež hovorí o nahrávke rozhovoru medzi Kočnerom a bývalým generálnym prokurátorom Dobroslavom Trnkom, ktorá je práve aj o Haščákovi. Nahrávka mala byť zaistená z Kočnerovho mobilu.

”Z vyhotoveného prepisu tohto rozhovoru bolo okrem iného zistené, že tieto osoby riešia to, že Trnka mal disponovať s nahrávkami Gorila, ktoré mali byť nakopírované ďalšími dvoma bližšie nezistenými osobami a v roku 2014 mali vydierať s týmito nahrávkami Haščáka, pričom Kočner tieto nahrávky v minulosti mal mať a mal ich predať za jeden milión eur práve Haščákovi s tým, že ručí za to, že tieto nahrávky už nikto nemá,”cituje vyšetrovateľa Petra Juhása Denník N.

Dobroslav Trnka v roku 2014 už nebol generálnym prokurátorom, no stále je prokurátorom generálnej prokuratúry.

Denník Plus JEDEN DEŇ  a web pluska. sk patrí do portfólia finančnej skupiny Penta.

Prečítajte si tiež: