Minister zdravotníctva Marek Krajčí už minule vysvetľoval viaceré, pre našu spoločnosť "zaujímavé" videá a texty, v ktorých hovorí a píše o svojej viere. Naposledy sa do médií dostalo video, v ktorom spomínal príbeh o tom, ako „oslobodil“ iného veriaceho, ktorý „mal niečo spoločné s okultizmom a jogou“.

Tentokrát sa na internete objavilo video z rozhovoru v kresťanskej televízii life.tv, kde vystupoval ešte ako opozičný poslanec. „Som presvedčený, že evanjelium máme priniesť do sveta biznisu, médií, kultúry, vzdelávania, zdravotníctva a aj do politiky,“ začal s rozprávaním.

Postupne sa dostal aj priamo k téme, ako je kresťanstvo prepojené s vierou. „Reprezentujem pána a božie deti na Slovensku. Že toto je moja hlavná misia, prečo som v parlamente,“ priznal sa.

„My, ako boží ľud, sme všetky pozície ( v politike, verejnom živote, pozn. red.) prepustili ľuďom, ktorí nepoznajú Boha a to je niečo, čo Satan vyhľadáva. Lebo Satan chce mať moc a chce tú moc cez svojich ľudí ovládnuť. Jednoznačným riešením je to, že my ako božie deti máme zodpovednosť za túto krajinu,“ povedal s tým, že práve politici menia život celého národa a ak sa do nej dostanú ľudia, ktorí veria v Boha, práve tí môžu „prostredníctvom politiky šíriť evanjelium“.

Všetky tieto vyjadrenia sú síce pre niektorých ľudí zvláštne, až nepochopiteľné, pre iných sú ale úplne normálne. Až do momentu, kým si ich nezačnete spájať s aktuálnym dianím v slovenskom zdravotníctve. Za ostatných pár dní totiž spustil minister Krajčí obrovské čistky, počas ktorých vymenil vedenie už vo viac ako desiatich zariadeniach. Z niektorých dokonca začalo vedenie odchádzať samo.

Zaujímavé je, že Krajčí začal s prepúšťaním vedenia štátnych nemocníc hneď po tom, ako sa upokojila situácia okolo koronavírusu. Len pár dní po svojom nástupe vyhodil šéfku Všeobecnej zdravotnej poisťovne Ľubicu Hlinkovú, ktorá na poste pôsobila od roku 2008.

Neskôr sa rozhodol odvolať členov štatutárneho orgánu Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice, teda generálneho riaditeľa Milana Maďara, ekonomického riaditeľa Romana Švarca a medicínskeho riaditeľa Petra Linkescha. Richard Raši sa vyjadril, že odvolávanie vníma ako typický prejav bezdôvodej politickej čistky.

Najnovšie nečakane odvolal riaditeľa Národného ústavu detských chorôb Ladislava Kuželu. „Dnes sme sa dozvedeli, že bez vysvetlenia končí naše vedenie. Nejdem sa určite rozpisovať ani obhajovať. Rozhodnutie, samozrejme, prijímam,“ okomentoval to. Podľa jeho slov na pozícii skončil nečakane a počas oznamovania toho, že vo funkcii končí, na ministerstve neuviedli ani dôvod prečo. Jeho odchod vyvolal odstúpenie z funkcie ortopéda Milana Kokavca,  ktorý pôsobil ako prednosta ortopedickej kliniky. 

Minister Krajčí si napriek všetkému za odvolávaním stojí a vyhodených ľudí sa snaží nahradiť manažérmi, ktorí budú podľa jeho úsudku lepšie hospodáriť. Pevne veríme, že toto bol skutočný dôvod, prečo museli jednotliví ľudia zo svojich funkcií odísť.

Prečítajte si tiež: