Exmanželka Ernesta Valka sa včera nečakane zjavila na policajnom prezídiu. Vyšetrovateľ, ktorý rieši vraždu jej bývalého manžela, si ju zavolal, aby ju informoval o posledných úkonoch. Polícia totiž minulý týždeň v piatok vykonala rekonštrukciu toho, čo sa 8. novembra 2010 v dome elitného advokáta odohralo. Vyšetrovanie sa v októbri minulého roka nečakane zvrtlo, keď polícia obvinila z Valkovej vraždy dvoch mužov – Jaroslava K. a Jozefa R. K právnikovi vraj šli s úmyslom lúpiť.

Valková verzii, s ktorou prišla polícia po siedmich rokoch od tragédie, zatiaľ neverí. „Bola som presvedčená o tom, že to nebola len lúpež. A stále si myslím, že vzhľadom na to, že mal veľmi citlivé kauzy, tak za tým mohlo byť aj niečo iné,” šokovala Valková. Zdôraznila, že z domu nič nezmizlo. Navyše jej bývalý muž vraj nikdy nedržal veľkú hotovosť doma. Tomu, že majú orgány činné v trestnom konaní správnych páchateľov, vraj uverí, až keď ich súd právoplatne odsúdi. „Potom sa s tým nejako zmierim,” dodala právnikova exmanželka.

Polícia vykonala rekonštrukciu v dome, kde bol advokát zavraždený aj preto, aby objasnila, ktorý z páchateľov skutočne strieľal. Obvinení muži totiž poukazujú jeden na druhého. Pokiaľ mám informácie, zatiaľ nevedia, kto strieľal,” uviedla Valková po tom, ako odišla od vyšetrovateľa. Polícia sa nateraz k prípadu nevyjadruje. „Vzhľadom na to, že v predmetnej veci naďalej prebieha vyšetrovanie, bližšie informácie v súčasnosti nie je možné poskytnúť, pretože by mohlo dôjsť k zmareniu alebo ohrozeniu vyšetrovania,” reagoval hovorca policajného prezídia Martin Wäldl.

Prečítajte si tiež: