Šéf OĽANO Igor Matovič v relácii Rádia Slovensko Sobotné dialógy vyhlásil, že ho mrzí prístup prezidentky Zuzany Čaputovej, ktorá vetovala protiinflačný balíček, ktorý Matovič s obľubou nazýva aj prorodinný balíček. "Zrejme z pomsty sa rozhodla sabotovať pomoc rodinám," uviedol minister financií, ktorý je hlavným zástancom návrhu.

Člen mimoparlamentnej strany Hlas-SD Erik Tomáš reagoval, že ide o opatrenie, ktoré je určené len pre určitú skupinu ľudí. Poslanci Hlasu sa pretoa zdržia pri opätovnom hlasovaní o vetovanom zákone, ak v ňom nedôjde k zmenám.

Opozičný politik však poriadne prekvapil ďalšími slovami, z ktorých vyplýva, že Pellegriniho strana bola a stále je ochotná rokovať a za Matovičov návrh zahlasovať. AKO JE TO MOŽNÉ? ŠOKUJÚCE PRIZNANIE ERIKA TOMÁŠA SI PREČÍTAJTE V NAŠEJ GALÉRII.

Líder OĽaNO označil postoj Hlasu za alibizmus. „Keď budú podporené rodiny, poďme podporovať aj ďalších,“ povedal Matovič. Na otázku, či sa pri hlasovaní spolieha na hlasy ĽSNS, minister priamo neodpovedal: "Nechcem pristúpiť na argumentáciu, že len keď budeme rokovať s ĽSNS, tak balík prejde. Sme parlamentná demokracia a parlament sa rozdeľuje jedinou čiarou. Sú poslanci, ktorí chcú podporiť rodiny a tí, ktorí bojujú proti pomoci rodinám," reagoval Matovič.

Prečítajte si tiež: