Rozhodnuté! Na Okresnom súde Bratislava III bude senát pod vedením predsedu Karola Poslucha riešiť únos syna bývalého prezidenta, píše portál Fakt.24.sk.

Pritom ide o toho istého sudcu, ktorý rozhodol v drogovej kauze bývalého ministra Jána Počiatka. Posluch v spomínanom prípade rozhodol v neprospech Počiatka. Aktivistu Martina Daňa totiž neodsúdil za trestný čin ohovárania.

Daňo sa mal dopustiť ohovárania tým, že vyzval exministra, aby podstúpil drogový test. Vypovedať mal aj premiér Robert Fico, ktorý sa však na súd nedostavil. „Mne nejde o to, aby bol odsúdený, v tom čase som sa chcel iba brániť, keďže som to považoval za ohováranie,“ reagoval pre Plus JEDEN DEŇ po skončení pojednávania Počiatek.

Sudca Posluch momentálne študuje spis kauzy zavlečenia. "Popri práci na ostatných doteraz pridelených trestných veciach bude teda v nasledujúcich týždňoch a mesiacoch pokračovať v oboznamovaní sa a naštudovávaní rozsiahleho spisového materiálu týchto spojených trestných vecí. Až po dôkladnom oboznámení sa v zmysle príslušného Trestného poriadku zvolí ďalší procesný postup vo veci," uviedol Adamčiak pre spomínaný portál.

Ústavný súd SR začiatkom júna rozhodol, že zrušením Mečiarových amnestií, nebola porušená Ústava.

Čítajte viac

Výber z Aktuálne a Šport24