Informoval o tom portál tvnoviny.sk. Prekvapivé informácie majú vyplývať z uznesenia o vznesení obvinenia, ktoré má TV Markíza v k dispozícii. K tomu, že si svoju výpoveď vymyslel, sa Csaba Dömötör sám priznal a vo väzbe čaká na rozsudok súdu.

Priznal sa polícii

Člen gangu takáčovcov Dömötör sa v lete 2020 pred políciou priznal, že zaviezol svojho nadriadeného Mateja Zemana na tajné stretnutie, na ktorom údajne odovzdal obálku v hodnote 100-tisíc eur v obľúbenom podniku bývalého šéfa kriminálneho úradu Finančnej správy Ľudovíta Makóa. Podľa všetkého sa v reštaurácii stretli aj s dnes už nebohým exsiskárom Františkom Böhmom.

To, či sa však Zeman stretol s Makóom a Böhmom podľa portálu Csaba Dömötör nemohol vidieť, pretože sklá reštaurácie vytvárajú zrkadlový efekt. O spomínanom stretnutí opakovane hovoril aj Robert Fico (Smer-SD). Spája ho s prípadom bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika.

Robert Fico (Smer-SD).
Zdroj: TASR/ Jaroslav Novák

Dömötörovo priznanie však s prípadom Kováčika podľa tvnoviny.sk nemá nič spoločné. Mastný úplatok sa mal týkať developerského projektu v Bratislave. Meno bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika sa vraj v uznesení nespomína. 

Kto to však bol, je podľa uznesenia jeho spoluobvinený Peter Petrov, prezývaný Tiger, ktorý je v súčasnostni na úteku. Tajná služba si ho v tejto súvislosti aj nahrala.

Čo robil Dömötör hodiny na NAKA?

Vyšetrovateľ v uznesení, ktoré má TV Markíza k dispozícii argumentuje aj tým, že mal kajúcnik Dömötör navštíviť budovu policajného prezídia bez toho, aby tam šiel na výsluch.  Podľa vyšetrovateľa špecializovaného tímu strávil Dömötör v budove NAKA sedem hodín. Bolo to však dva dni pred jeho oficiálnym výsluchom. Čo tam robili policajti z tímu Očistec stále neprezradili. V spise o návšteve podľa inšpekcie nie je žiadna zmienka.