V live streame pred médiami dnes minister školstva spôsobil verejnosti poriadny šok. Na brífingu na Úrade vlády sa objavil bez rúška na tvári. Robí si snáď nový minister z bezpečnostných nariadení žarty?  Dnes si za to vyslúžil kritiku aj od premiéra Igora Matoviča, ktorý mu chce dokonca napariť  najvyšiu možnú pokutu. Zaplatí minister 1600 eur?

Branislav Gröhling  sa za ťo, že sa na verjenosti objavil bez rúška ospravedlnil. „Som rád, že vzniká fond vzájomnej pomoci pre problémy ľudí postihnutých touto situáciou a ja doň prispejem svojím celým mesačným platom ako ospravedlnenie,“ povedal na konto ďaľšej pomoci, ktorú avizoval Matovič s tým, že  prispievať doň budú koaliční poslanci, ministri aj ďalší ľudia, ktorí na tom budú s vládou spolupracovať. Premiér Igor Matovič (OĽaNO) dodal, že on sám sa v prospech fondu vzdá celého svojho platu. Grohling do Fondu ponúkol svoj mesašný plat. 

To, že sa objavil bez rúška označil za svoje ľudské pochybenie. "Komunikoval som už aj s premiérom, pokutu zaplatím," poznamenal.

"Minister Branislav Gröhling si dal rúško dole, pretože bol na brífingu sám," vysvetlila jeho neštandardné konanie hovorkyňa strany SaS Katarína Svrčeková, ešte včera. Prekladateľka do posunkovej reči bola chránená štítom, a teda nevystavil riziku ani ju. Svrčeková doplnila, že s ohľadom na fakt, že novinári sú na Úrade vlády od spíkrov v dostatočnej vzdialenosti, rúško v tomto prípade nebolo nutné. "Minister neporušil žiadne bezpečnostné nariadenie a chcel, aby mu bolo rozumieť," uzavrela hovorkyňa z domovskej strany nového ministra školstva. Je pravda, že všetci členovia vlády a parlamentu nosia rúška na verejnosti neustále. Toto bola zrejme výnimočná situácia. 

Minister na brífingu oznámil, že rezort školstva, vedy, výskumu a športu plánuje otvoriť školské jedálne, ktoré budú vydávať stravu pre žiakov, študentov a seniorov. Otvorené však budú za prísnych hygienických opatrení.

Branislav Grohling
Branislav Grohling
Zdroj: screenshot