Poslanec NR SR Jozef Šimko bojuje s ťažkým priebehom covidu. Uviedol to v diskusnej relácii TA3 V Politike Peter Pčolinský (Sme rodina). Vysvetlil tak dôvod, prečo nebol Šimko prítomný na hlasovaní o otvorení schôdze parlamentu.

Jozef Šimko vstúpil v júli do poslaneckého klubu Sme rodina spolu s ďalšími nezaradenými poslancami, Romanou Tabák a Jánom Krošlákom. Klub Sme rodina tak bude od septembra fungovať v Národnej rade SR s 20 poslancami.

Pčolinský: Nemá zmysel ostávať v koalícii, ktorá nepresadí pomoc

V prípade, že menšinová vláda nebude vedieť presadiť okamžité riešenie energií a inflačnej krízy, tak pre hnutie Sme rodina nemá zmysel ostávať v koalícii. Uviedol to šéf poslaneckého klubu Sme rodina Peter Pčolinský s tým, že potom budú predčasné voľby.

Ak bude chcieť Sme rodina predčasné voľby a dohodne sa na tom s ostatnou časťou parlamentu, tak si schvália ústavný zákon aj predčasné voľby, reagoval koaličný poslanec Milan Vetrák (OĽANO).       "Príde určitý moment, keď budeme vyhodnocovať, ktoré z tých opatrení sa podarilo zaviesť do praxe a ktoré nie, a potom vyhodnotíme, či má ďalší zmysel fungovanie v menšinovej vláde," podotkol. OĽANO podľa Vetráka nepôjde tvrdohlavo proti múru, a keď pomoc nebudú vedieť zabezpečiť, tak je na mieste, aby prišiel namiesto nich do vlády niekto iný.

Pokračovanie na ďalšej strane >>>