V úradnom zázname popisuje obvinený Filip Rybanič celý priebeh jeho zadržania a vyšetrovania. Správanie príslušníkov Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) podľa neho nebolo v poriadku.

FOTO Kaliňákov škandál prebudil spiaceho draka: Opozícia chrlí oheň, búrlivé reakcie na sociálnych sieťach!

"Vyšetrovateľ mi oznámil, že mám odovzdať mobilné telefóny.... ak ich neodovzdám dobrovoľne, tak mi budú odobraté aj tak," sťažuje sa obvinený. Vyšetrovatelia ho podľa vlastných slov zadržali ihneď a nedovolili mu odísť.

Pred vypočúvaním sa Rybanič pýtal na právnika, na čo mu odpovedali, že ak ho zavolá, tak ho okamžite uväznia. S právnikom by ho vraj vypočúvali až v pondelok, tým pádom by celý víkend strávil vo väzbe.

Odkedy je Kaliňák ministrom, jeho príjmy dramaticky stúpli: A nie kvôli platu ministra!

Vyšetrovateľ vraj Rybaniča psychologicky donútil, aby si právnika nevolal: "Upozornil ma, že on by v tej cele nechcel stráviť ani minútu a poznamenal, že určite chytím nejakého feťáka, alebo opilca a je lepšie sa vyspať doma vo vlastnej posteli, ako v cele na kameni."

Lipšica predvolali

Za asistenta sa rozhodol bojovať poslanec Daniel Lipšic a v prípade sa ho rozhodol obhajovať. Ale to mu pravdepodobne nebude umožnené.

Prokurátor vraj Lipšica predvolal ako svedka prípadu, napriek tomu, že poslanec sa o prípade dozvedel až z médií. Tým pádom však Lipšic nemôže obhajovať obvineného, pretože obhajcom nemôže byť osoba, ktorá je v danej veci aj svedkom.

Poslanec vyslovil svoj názor na vyšetrovanie: "Myslím, že jediné, na čo reaguje vládnuci zlepenec oligarchov, je verejná mienka."  V závere vyzýva fanúšikov na svojom facebooku, aby sa v pondelok zúčastnili na proteste pred komplexom Bonaparte, v ktorom býva premiér.