Expremiér Igor Matovič sa niekoľko mesiacov dozadu angažoval v nákupe ruskej vakcíny Sputnik V. Kauza a vyvrcholenie koaličnej zmluvy, ktoré týmto nákupom privolal, ho nakoniec stálo aj kreslo premiéra.

Politik sa nakoniec stal ministrom financií, no agenda Sputnika V ostala aj naďalej v jeho kompetencii. A tak absolvoval niekoľko stretnutí s ruskou stranou či maďarskými politikmi. Matovič zároveň vakcínu obhajoval aj pred svojimi politickými kolegami či verejnosťou. 

Igor Matovič počas volebnej noci.
Zdroj: MICHAL SMR?OK

Nakoniec pred niekoľkými dňami priznal, že on samotný sa ňou zrejme nenechá zaočkovať. Dôvodom je chýbajúca registrácia európskymi inštitúciami, ktorá v prípade vakcíny vyvolala veľký kontroverziu a hádky medzi politikmi. Výrobca Sputnika V totiž slovenskej strane neposkytol dostatok informácií, a tak bolo skúmanie liečiva v laboratóriách o to ťažšie.

V súčasnosti je otvorená registrácia na Sputnik V. Tá je však dostupná len pre dospelé osoby od 18 do 60 rokov. Najnovšie však prišiel minister s novou správou o Spuntiku, ktorá to môže zmeniť.

Čo prezradil Matovič? Zistíte v galérii

Prečítajte si tiež: