Čaputová chce byť vo svojom ďalšom pôsobení viac hlasom tých, ktorých nie je počuť. "Politika ma učí, že do konfliktu ma budú zaťahovať bez ohľadu na moje úsilie vyhnúť sa mu. Budem teda pokračovať v pokojnom a vecnom tóne, ale s jasnými a priamymi posolstvami vždy, keď bude treba," uviedla na sociálnej sieti v deň tretieho výročia svojej inaugurácie. Deklarovala snahu o hodnotovú politiku.

VIDEO Čaputová po návrate z Ukrajiny: To čo som videla, bolo veľké utrpenie a veľká bolesť

Prebiehajúce obdobie kríz nazvala Čaputová unikátnou skúškou hodnôt, trpezlivosti, ale aj rozhodnosti a správnych krokov. Najťažšie bolo pre ňu v tejto dobe podľa jej slov spojiť dve ambície, ku ktorým sa aj pri inaugurácii zaviazala.

"Byť hlasom tých, ktorých nie je počuť, a teda prehovoriť, keď vidím, že veci nejdú dobrým smerom. A zároveň neprispievať k ďalším konfliktom v politike a štiepeniam v spoločnosti. Sama viem, že sa mi táto snaha o rovnováhu nie vždy podarila," zhodnotila s tým, že pre ďalšie pôsobenie vidí svoju úlohu viac v napĺňaní prvého zo sľubov.

Tretie výročie inaugurácie trávi prezidentka doliečovaním sa z ochorenia COVID-19, teda "vzácnym odstupom od kolotoča činností", ktorého je bežne súčasťou. ZÁROVEŇ PRIZNALA, ŽE OSTATNÉ TRI ROKY BOLI VEĽMI NÁROČNÉ.

PREČO? TO SA DOČÍTATE V NAŠEJ GALÉRII. 

Prečítajte si tiež: