"Dnes počas tréningu zrazilo auto ďalšieho cyklistu - Martina Chrena z Dukly Banská Bystrica," informovala na sociálnej sieti europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová.

"Reprezentantovi SR, niekoľkonásobnému majstrovi SR v dráhovej cyklistike, nedala vodička prednosť a vychádzajúc z vedľajšej cesty doňho nenarazila. Nehoda sa stala v okolí Tlmačov. Tentoraz bez fatálnych následkov. Musela byť však privolaná rýchla pomoc," píše politička.

Celý status Nicholsonovej si prečítate v GALÉRII >>>

Tento týždeň pritom nejde o prvú vážnu nehodu cyklistu. Pred pár dňami prišiel počas nehody o život slovenský cyklista a deaf olympionik Adrián Babič († 24), ktorý práve trénoval pri Lemešanoch (okres Prešov). Mladý olympionik so sluchovým postihnutím utrpel po zrážke s osobným autom Toyota RAV4 ťažké zranenia, ktorým na mieste podľahol.

"Bol nesmierne talentovaný cyklista. Bol deaf olympionikom. Mal pred sebou obrovsku športovú budúcnosť. Okrem toho bol synom a priateľom. Pozostalým vyjadrujem úprimnú sústrasť. Je mi z toho smutno," napísala o Adriánovi Nicholsonová, ktorá už pripravuje petíciu za zmenu zákona o cestnej premávke.