Pred niekoľkými dňami šokovalo Slovensko video mladej Ružomberčanky, ktorá na snímke roztrhala, pomočila a následne zapálila korán. Okrem toho prisľúbila, že bude moslimov likvidovať bez ohľadu na to, či ide o mužov, ženy alebo deti.

Situácia vyvolala mimoriadne búrlivú diskusiu nielen na sociálnych sieťach, ale aj medzi politikmi. Jej podivné konanie väčšina odsúdila, keďže týmto krokom mohla ohroziť bezpečnosť Slovenska. Ružomberčanka Sheila mala byť krátko po medializovaní prípadu vzatá do útekovej väzby. Nad týmto krokom prokuratúry zapolemizoval Richard Sulík (SaS). Vo svojom statuse, ktorý následne zmazal sa pýtal, či by takto úrady postupovali aj vtedy, keby roztrhá Bibliu.

Smerák robí čistky medzi priateľmi: Niektorých úplne „zazdil“!

Za pár dní sa už dievčina stala fenoménom na internete a začali sa vytvárať skupinky ľudí, ktorí jej vyjadrovali podporu či dokonca pre ňu zorganizovali demonštráciu. Na jej skutku a rozhodnutí príslušných orgánov to však nič nezmení. K odporcom Sheilinho činu a jej fanúšikov sa prihlásil aj poslanec Ľuboš Blaha (SMER-SD). Ten od ľudí na sociálnej sieti žiada, aby si ho vymazali z "priateľov", ak zastávajú činy Ružomberčanky.

Bude vás zaujímať

"Nech sa podeje z môjho friendlistu každý, kto obhajuje tú nacistickú hlupaňu, ktorá sa vyhrážala, že bude odstraňovať aj malé deti za to, že majú inú vieru. Haló, malé deti! To snáď už fakt nikto nemyslí vážne, že túto hus chce obhajovať. Za jeho tupú reakciu na zatknutie tejto extrémistky by som vyrazil z friendlistu aj Sulíka, ale našťastie tohto hnednúceho tragéda medzi priateľmi nemám," napísal Blaha.

Sheila je v súčasnosti obvinená zo zločinu výroby extrémistických materiálov spáchaného spolupáchateľstvom v súbehu s prečinom násilia proti skupine obyvateľov, prečinom hanobenia rasy a presvedčenia a prečinom podnecovania k národnostnej, rasovej a etickej nenávisti. Ak sa jej dokáže vina, hrozí jej trest odňatia slobody od šesť mesiacov do šesť rokov.

Čítajte viac