Prezident Kiska dnes obedoval vo vzácnej spoločnosti. Za jedným stolom spolu sedeli exprezidenti Rudolf Schuster a Ivan Gašparovič. “Bavili sme sa o extrémizme, dotkli sa témy sudcov, ale aj toho, aké to je byť prezidentom na penzii,“ uviedol po stretnutí s bývalými prezidentmi Kiska.

Dobrodruh Rudolf Schuster riskuje život: Ochranku so sebou neberie

Ako poznamenal Schuster, s Gašparovičom majú za sebou rozdielny politický vývoj a nie vždy sa im podarilo v ich názoroch zhodnúť. Vyzerá to tak, že Schuster na skrytú rivalitu nezabudol ani po rokoch. Po stretnutí s Kiskom doslova striehol na každú príležitosť, aby si mohol do exprezidenta Gašparoviča rypnúť.

Inšpirujeme sa Američanmi? Schuster chce zvelebiť dominantu Bratislavy

“V starej budove Národnej rady mám dve kancelárie, kde sa stretávam s veľvyslancami, ministrami a poslancami. Platím si ich sám,“ povedal Gašparovič, na čo mu Schuster odpovedal: “Platíš? To som ani nevedel,“ dodal s potmehúdskym úškrnom na tvári.

Spojil ich pohreb: Mečiar a Gašparovič spolu smútili

Schuster tiež ocenil tradíciu novoročného obedu prezidentov. Svojmu kolegovi zároveň vytkol, že počas jeho úradovania organizoval takéto návštevy len sporadicky.

“Za desať rokov ma pán Gašparovič pozval na obed len dvakrát, aj to len pri inaugurácii, kedy som prišiel so svojou manželkou. Ale chápem, mal predsa veľa práce,“ nadhodil ironicky Schuster, na čo mu Gašparovič oponoval: “Aj to bolo veľa!“

Kým exprezident Gašparovič sa na staré kolená stále venuje politike, Schuster sa dal na dobrodružné expedičné výpravy. Doslova podpásovku zadelil Schuster Gašparovičovi pri otázke, či by mu nechcel robiť na jeho cestách spoločnosť. “On by nevydržal,“ odvetil Schuster, na čo mu Gašparovič pohotovo odpovedal: “Nosil by si mi kufre!“