Poslanec NR SR Andrej Stančík (OĽaNO) na Instagrame prezradil, že je držiteľom strelnej zbrane. Podľa jeho vlastného vyjadrenia si ju zaobstaral v období schvaľovania obrannej dohody Slovenska so Spojenými štátmi americkými. Na Slovensku spôsobila veľkú polemiku a krajina sa rozdelila na dva tábory. Zatiaľ čo časť ľudí bola za, množstvo priaznivcov parlamentných opozičných strán vyjadrovalo svoj intenzívny nesúhlas. Ministri Ivan Korčok (nominant SaS) a Jaroslav Naď (OĽaNO) ju napokon podpísali vo Washingtone D.C. 3. februára tohto roka.

"Počas schvaľovania vojenskej dohody s USA som si zaobstaral túto pištoľ. Chodili nám vyhrážky, na klub prišiel náboj a keďže som sa nebál aktívne dohodu propagovať na FB, denne ma zaplavovali desiatky vyhrážok. SMER ma dokoncal dal na billboard ako vlastizradcu," napísal Stančík a ukázal aj krátke video, ako strieľa z pištole na strelnici. Zároveň stručne vysvetlil, ako si verejnosť môže zaobstarať svoju vlastnú zbraň.

"Zbrojný preukaz som mal už predtým. Verím, že bezúhonní občania by mali mať právo držať zbraň. Slovensko má veľmi rozumnú reguláciu," zároveň pridal anketu, kde sa pýtal svojich sledovateľov, či  by mali mať občania právo na držanie zbrane. Väčšina hlasovala kladne.

POZRITE SI FOTOGRAFIE ZO ŽIVOTA ANDREJA STANČÍKA V GALÉRII

Prečítajte si tiež: