Prostredníctvom 1869 vykonaných RT-PCR testov odhalili v stredu 13. júla na Slovensku 822 prípadov nákazy novým koronavírusom. Pribudli aj dve obete. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) na svojom webe.

V nemocniciach je s ochorením COVID-19 hospitalizovaných 310 pacientov.

Nemocnice začínajú zakazovať návštevy

Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove je aktuálne hospitalizovaných desať pacientov s ochorením COVID-19. Od stredy (13. 7.) platí v celej nemocnici zákaz návštev. Na umelú pľúcnu ventiláciu nie je napojený žiaden z pacientov. Polovica z nich nie je očkovaná proti ochoreniu COVID-19. Nemocnica eviduje 20 chýbajúcich zamestnancov z dôvodu ochorenia COVID-19. Celkovo má viac ako 2600 zamestnancov.

V nemocniciach spišského klastra - v Kežmarku, Levoči a Krompachoch - začne od piatka 15. júla platiť zákaz návštev hospitalizovaných pacientov. Vyplýva tak z rozhodnutia hlavného epidemiológa a hygienika skupiny AGEL SK. "Primárnym zámerom je ochrana nášho personálu a pacientov, v dôsledku nepriaznivého vývoja epidemiologickej situácie v súvislosti s ochorením COVID-19," informuje riaditeľ nemocníc spišského klastra František Lešundák.

V prípade pacientov v terminálnom štádiu ochorenia alebo z dôvodu návštevy kňaza je možné udeliť výnimku, avšak pri dodržaní prísnych pandemických opatrení. Osobné potreby pacientom môžu príbuzní odovzdať každý deň službukonajúcemu personálu na oddelení.  

Prečítajte si tiež: