Predseda strany Smer-SD, Róbert Fico v súčasnosti usilovne premýšľa nad tým, ako vianočný príspevok pretransformovať do trinásteho dôchodku, pričom na štvrtkovej besede nevylúčil, že by svoj návrh predložil do parlamentu ešte pred skončením volebného obdobia:

"Nevylučujem, že s týmto návrhom Smer príde ešte v tomto volebnom období. Dôchodcovia si trinásty dôchodok nepochybne zaslúžia." Hlavný predstaviteľ Smeru zároveň upozornil na fakt, že v stredu dostali z úradov práce rodičia prvákov 100-eurové príspevky na nákup školských potrieb, ktoré boli schvaľované práve na základe návrhu jeho strany. "Uvažujeme, či by sa to nemohlo dotýkať viacerých ročníkov základnej školy, aby to nebolo len iba na prvákov," doplnil Fico.

Fico je podľa Beblavého politikom, ktorý nechce zmeny.
Fico je podľa Beblavého politikom, ktorý nechce zmeny.
Zdroj: anc

„Našou dlhodobou ambíciou je postupne prejsť z tohto príspevku (vianočného pozn. redaktora) na trinásty dôchodok, teda naďalej aj týmto nástrojom zlepšovať finančnú situáciu a kvalitu života seniorov. Mojím záujmom a osobnou ambíciou je priblížiť sa v budúcnosti k tomu, aby na Slovensku dôchodcovia pravidelne poberali 13. dôchodok, a to v plnej výške svojho mesačného dôchodku. Tohtoročné zdvojnásobenie je už výrazným krokom k postupnej transformácií vianočného príspevku,“ vyhlásil pred časom v tejto súvislosti minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR. Ján Richter

AKO SA POČÍTA SÚČASNÝ VIANOČNÝ PRÍSPEVOK SA DOZVIETE NA ĎALŠEJ STRANE