K vražde dvoch mladých nevinných ľudí došlo 21. 2. 2018 v ich dome vo Veľkej Mači. Policajti začali pracovať s niekoľkými verziami, prečo k malo dôjsť k tejto tragédii.  Už od začiatku sa predpokladalo, že najpravdepodobnejším motívom bude práca investigatívneho novinára. Otázne zostáva, komu najviac jeho pracovné aktivity prekážali. Kuciak totiž písal aj o daňovom podvodníkovi Ladislavovi Bašternákovi, bratovi vtedajšieho premiéra Roberta Fica Ladislavovi, nitrianskej rodine Bödörovcov, ktorá vlastní bezpečnostnú službu Bonul, ktorá dostávala štátne zákazky či o Marianovi Kočnerovi, ktorý je aktuálne obvinený z objednávky jeho vraždy. 

Antonino Vadala aktuálne sedí v Taliansku vo väzbe pre obchodovanie s drogami.
Antonino Vadala aktuálne sedí v Taliansku vo väzbe pre obchodovanie s drogami.
Zdroj: TASR/František Iván

Často sa skloňovalo aj meno Antonino Vadala. Práve o talianskom mafiánovi, úradujúcom na východe Slovenska v súčasnosti sediacom vo väzbe v Taliansku za drogovú činnosť, mal Kuciak rozpísaný článok, ktorý nestihol dopísať. V ňom okrem Vadalových podvodoch písal aj o prepojeniach na Úrad vlády, keď bol premiérom Robert Fico. Hlavnou štátnou radkyňou v tom čase bola totiž Mária Trošková, bývalá Vadalova partnerka a zároveň obchodná spoločníčka. V ďalšom období sa zistilo, že si Vadala s Troškovou často telefonoval a písal aj počas jej pôsobenia na Úrade vlády.

Verejnosť okrem tejto informácie pobúrili aj zvláštne kroky polície. Pri prvotnej obhliadke miesta činu bol vtedajší šéf protikorupčnej jednotky NAKA Róbert Krajmer, ktorý nemal čo hľadať na mieste úkladnej dvojnásobnej vraždy. Jeho manželka Mária pôsobila vo firme Norberta Bödöra. Na prvotnú obhliadku nebol prizvaný súdny lekár, ale patológ. Pochybení bolo omnoho viac. 

Kam až išiel: Šéf protikorupčnej jednotky NAKA Robert Krajmer na kamerových záberoch.
Kam až išiel: Šéf protikorupčnej jednotky NAKA Robert Krajmer na kamerových záberoch.
Zdroj: TV JOJ