Novým susedom našich zákonodarcov by podľa našich informácií mala byť hokejová legenda Žigmund Pálffy. V chorvátskom prímorskom mestečku sa o tom šušká medzi miestnymi už pár dní. „Majiteľ našich apartmánov hovorí, že si to tu boli obzrieť ľudia od Pálffyho a vybrali pre neho jeden apartmán,” uviedol pre náš denník jeden z politikov, ktorý si už v Chorvátsku užíva.

Zdá sa teda, že Sukošan sa pomaly, ale isto zapĺňa známymi Slovákmi. Apartmány si tam za uplynulé mesiace kúpili podpredsedovia parlamentu Martin Glváč (Smer-SD) a Andrej Hrnčiar (Most-Híd). Destinácia sa zapáčila aj ich kolegom z Mosta-Híd Gáborovi Gálovi a ministrovi Lászlóovi Sólymosovi. Ich susedom je odnedávna aj herec, bývalý riaditeľ spravodajskej televízie a v súčasnosti podnikateľ Michal Gučík. Podľa našich zistení spomínaní páni dovolenkujú všetci pokope a za svoje letné sídla zaplatili okolo 350-tisíc eur.

Apartmán, ktorý má mať vyhliadnutý bývalý slovenský hokejista Žigmund Pálffy, leží asi 400 metrov od nich. Ide o luxusný priestor s rozlohou viac ako 200 štvorcových metrov na poschodí obytného domu, ktorý leží bezprostredne pri pláži. Súčasťou letného bytu je kuchyňa, kúpeľne, spálne a rozľahlá terasa. Na nej je dokonca vybudovaný sklený bazén. Majiteľ tohto letného bytu si teda dopraje skutočný luxus. Cena spomínaného apartmánu je viac ako 900-tisíc eur.

Samotný Žigmund Pálffy informácie o tom, že si na Jadrane zaobstaral dovolenkové sídlo, popiera. „Nie je to tak, nič som v Chorvátsku nekúpil, je tam na mňa príliš veľa ľudí,” reagovala pre náš denník hokejová ikona. Pálffy v minulosti nikdy nechcel hovoriť o svojom súkromí a väčšinu informácií popieral.