Slovenka sa preto musí spolu s deťmi pred manželom ukrývať.

Netvor znásilnil v mešite malého chlapca! Z jeho vysvetlenia vám bude behať mráz po chrbte!

Keď v minulosti podala trestné oznámenie, polícia klasifikovala čin ako priestupok a zdôvodnila to tým, že keďže muž je moslim, praktikuje šaríu, ktorá znevýhodňuje ženu v manželstve vo viacerých smeroch.

V policajnej správe sa uvádza, že moslimský muž môže ženu potrestať fackami a ignorovaním.

O prípade informovala ako prvý portál noviny.sk. Manželstvo je podľa ich informácii už dlhšie nefunkčné a muž sa preto chcel so Slovenkou rozviesť. Ona riešila nezhody útekom spolu s deťmi, jej muž ju nahlásil ako nezvestnú.

Škandál v Jordánsku: Za urážku islamu zastrelili umelca pred súdom!

"Ja som spala a on ma vytrhol z postele, ťahal ma za vlasy a začal do mňa kopať a strašne ma zmlátil, sotil ma do steny a kričal, že ma zabije" cituje mladú ženu televízia.

Políciu kontaktovala trikrát

Prvý krát kontaktovala žena políciu už v roku 2010, ďalší krát o desať mesiacov. Do tretice sa žena obrátila na políciu v roku 2012. Tá jej však vôbec nepomohla.

Vyšetrovateľ sa obrátil na islamské právo napriek tomu, že obaja žijú na Slovensku a platia pre nich teda naše zákony. Podľa policajného uznesenia, ktoré má žena k dispozícií sa islamské manželstvo znevýhodňuje ženu rôznymi spôsobmi, manžel má právo potrestať ju fackami a ignorovaním.

Manželstvo je v islamskej spoločnosti založené na silnom patriarcháte - mužova úloha je byť živiteľom rodiny a manželka ho musí poslúchať. Muž má právo určovať žene kedy, ako často a za akým účelom môže manželka opustiť dom a ona to musí plne rešpektovať.

Prokuratúra už koná

Prokuratúra označila postup za obludný a začala okamžite konať. Podľa hovorkyne generálnej prokuratúry Andrey Predajňovej generálny prokurátor požiadal krajskú prokuratúru o prešetrenie tohoto prípadu.

"Po kontakte s generálnym prokurátorom som si vyžiadala spis a vo veci postupu polície som ihneď začala konanie. Ide o starší spis, avšak zákonnosť postupu polície prešetríme. Zároveň som volala prokurátorovi , aby ju prijal a spísal s ňou trestné oznámenie," povedala pre TV JOJ Iveta Kopčová, krajská prokurátorka v Bratislave.