"Všetci sme si uvedomovali, že naším spoločným cieľom bolo, aby si čo najviac ľudí zachovalo svoje pracovné miesta,“ povedal Matovič v úvode brífingu. Odborárov považuje za blízkych partnerov vlády. Majú totiž rovnaký cieľ – zlepšiť život na Slovensku, odborári najmä pomocou lepšej mzdy pracovníkov. "Dohodli sme sa na začatí tripartity, sociálnych dialógoch, kolektívnom vyjednávaní a budeme môcť priložiť aj pripomienky k programovému vyhláseniu vlády. Zmena pracovnej legislatívy sa neuskutoční, nebude bez predchádzajúceho sociálneho dialógu," povedal Magdoško. Mali sa baviť aj o Kurzarbeite, no skôr „akademicky“.

"Sociálny dialóg je pre nás veľmi dôležitý, zvlášť v takto pohnutých časoch,“ povedal Magdoško.

Matovič povedal, že rokovania s Európskou úniou v súvislosti s ochranou veľkých podnikov pokračujú veľmi dobre. Konkrétnejšie o nich chce informovať, keď budú uzatvorené konkrétne dohody.

Plán na obnovenie ekonomiky a uvoľňovanie reštrukcií má vláda rozpracovaný. "Kým neporazíme vírus, budeme musieť byť v takomto móde," povedal Matovič. Podľa jeho slov - pri prevzatí vlády učakával, že podobný plán bude mať na stole, no nestalo sa.

Detaily o oboch obetiach nájdete na nasledujúcej strane >>>