Robert Fico opäť meškal na tlačovú konferenciu 15 minút. Už od začiatku začal ostro kritizovať novinárov. Opäť spochybnil taliansku stopu pri vyšetrovaní vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. 

Fico opäť zopakoval, že nahrávka rozhovoru s Vadalom neexistuje. Odmieta, že by mu dal prokurátor Juraj Novocký stanovisko k telefonátu s Vadalom preto, že sa uchádza o funkciu európskeho prokurátora. „Je nehorázne spájať s tým  jeho kandidatúru,“povedal Fico. „Spochybňujete prokurátora, ktorý v samotnom prípade zavraždeného novinára odviedol kus dobrej roboty,“povedal predseda Smeru na tlačovej besede.

Zase nadával na novinárov. „Vymýšľate si od rána do večera.“

Ak pôjde byt v Bašternákovom komplexe Bonaparte do dražby, Fico ho nekúpi 

Ak pôjde do dražby byt v komplexe Bonaparte, v ktorom býva predseda Smeru-SD Robert Fico, expremiér ho nekúpi. Povedal to na štvrtkovej tlačovej konferencii.

Robert Fico na štvrtkovej tlačovej konferencii.
Robert Fico na štvrtkovej tlačovej konferencii.
Zdroj: TONY ŠTEFUNKO

Byt má Ficovi prenajímať podnikateľ Ladislav Bašternák, ktorého minulý týždeň odsúdili v kauze neodvedenia dane a poistného na nepodmienečný päťročný trest odňatia slobody. Odpykať by si ho mal v ústave s minimálnym stupňom stráženia.

Verdikt je právoplatný a nie je možné sa voči nemu odvolať. Bašternákovi prepadá majetok v prospech štátu, keďže spôsobil škodu v značnom rozsahu.

Čo povedal Fico o telefonáte s Vadalom nájdete na druhej strane.