„Na obnovu kaštieľa potrebujeme 20 až 30 miliónov,“ povedal nám bývalý politik. Tvrdí, že história mesta mu prirástla k srdcu, a preto sa rozhodol kaštieľ pred piatimi rokmi odkúpiť. „Stálo nás to vyše troch miliónov. Niektorí odborníci tvrdia, že sme ho preplatili, dnes sa už takéto nehnuteľnosti odkupujú za korunu s tým, že sa tam musia preinvestovať peniaze,“ prezradil nám. 
  V tomto roku sa spolu so spoločníkom v eseročke Partner Progress rozhodli, že pôjdu do rekonštrukcie renesančného kaštieľa Burg, ktorý bol postavený ešte v roku 1632. Na projekt archeologického výskumu žiadali z ministerstva kultúry 5 miliónov, nakoniec dostali 540-tisíc korún. 

Šľachtic Halmeš
 

Šľachtic Halmeš

 PAMIATKA NA STARÉ ČASY: Nápis a erb potvrdzujú starobylosť kaštieľa.

Šľachtic Halmeš

 KEDYSI OBYTNÉ PRIESTORY: Niektoré si zachovali typické renesančné klenby.


  „Naším cieľom je, aby sa kaštieľ stal vzdelávacím centrom, kde by bola pravidelná expozícia histórie kraja,“ reagoval s tým, že kaštieľ chcú obnoviť do otvorenia diaľnice cez Považskú Bystricu. Preto požiadali aj ministerstvo hospodárstva o peniaze na podporu cestovného ruchu. Podľa bývalého šéfa Sociálnej poisťovne netečie v kaštieli voda, naopak, dažďová cez strechu preteká a opraviť treba aj kúrenie, plyn a elektrické rozvody. Na otázku, či sa do politiky bývalý poslanec za SDK, ktorý sedel v parlamente od roku 1998 do 2002, vráti, sa len pousmial. „Uvažujem o založení strany seniorov. Mali by sme aj mládežnícku organizáciu pre členov nad 50 rokov,“ dodal.