Informuje o tom Denník N, ktorý ďalej tvrdí, že Geosan Group kúpila Širokého firmu cez svoju slovenskú dcérsku firmu Geosan Construction SK.

Novým majiteľom je teda Luděk Kostka. Jeho meno sa v minulosti v Česku často objavovalo aj v súvislosti s rôznymi kauzami zmanipulovaných verejných zákaziek. „To je už pre mňa uzavretá kapitola. Pred piatimi-šiestimi rokmi sme s kolegom dostali oslobodzujúci rozsudok,“ uviedol v rozhovore pre E15 koncom roka 2017 Kostka.

Geosan bol v Česku veľmi dlho kritizovaný pre pochybnosti okolo likvidácii ropných lagún v Ostrave. Kostka sa bránil. Tvrdil, že zvolená metóda bola najefektívnejšia a aj najekologickejšia. Váhostav však ani zďaleka nie je prvým výjazdom Kostkovho biznisu do cudziny. Firma už skôr hľadala príležitosti napríklad v Líbyi, Tunisku alebo Katare.

Široký na tom finančne nebol v posledných rokoch najlepšie, preto mnohé svoje firmy predával. Z biznisu sa však sťahuje nielen pre finančné problémy, ale ako sám tvrdí, aj pre vek. Vo jeho firmách už úraduje aj jeho syn Juraj Široký, no zjavne uprednostňuje rýchle speňaženie zvyšku podnikov pred úplným presunom ich riadenia na syna.