Nikto ju nechce! Najprv ju pre britký jazyk vyhodili z televízie, neskôr aj z klubu Kollárovej strany Sme rodina. Teraz ju nechcú ani na spoločnej kandidátke do župného zastupiteľstva za koalíciu Smer, Most-Híd a ďalších štyroch neparlamentných strán. A to napriek tomu, že za koaličné návrhy často hlasuje aj v parlamente. Jej odchod mal zariadiť podľa portálu aktuality.sk bratislavský krajský predseda Mosta-Híd Lázsló Solymos, ktorý vedel, že by s ňou mal zásadný problém poslanecký kolega František Šebej.

Cigánikovej trampoty so psami. Jeden jej zožral oblečenie, druhému radšej hľadá iný domov!

František Šebej
František Šebej
TASR

„Ona sa nedostala na kandidátku pre koaličné strany,“ vykrúcal sa na začiatku Šebej. Osobné spory so Šimkovičou však nemá. „Nepoznám ju osobne. Ale odmietam byť s ňou na jednej kandidátke. Mám zásadný problém s človekom, ktorý má rasistické poznámky,“ vyhlásil rozhodne pre Plus JEDEN DEŇ.

Rozradostený Lajčák: Čo z domoviny ho tak potešilo v New Yorku?

Oslovili sme aj poslankyňu Šimkovičovú, ktorá sa však nevyjadrila. Na kandidátke do bratislavských župných volieb však neskončila sama. Len pred pár dňami sa porúčala aj jej osobná asistentka Petra Demková. Tá sa „preslávila“ najmä ako rusofilka a veľká obdivovateľka prezidenta Vladimira Putina. Na jej odchode sa rovnako zhodli všetci koaliční partneri.