Martin podal trestné oznámenie na polícii, lebo cítil, že profesorka si na neho sadla.

„Šikanovala ma tak, že ma zosmiešňovala pred celou triedou priamo na vyučovacích hodinách. Ponižovala ma urážkami, že som mentálne slabší, zaprdený, sprostý Haličan. Začalo to vtedy, keď ju odvolali z funkcie riaditeľky a učila nás,“ povedal ešte v piatok pre Plus JEDEN DEŇ maturant.

Dnes ho mala skúšať práve učiteľka, s ktorou má konflikt, no on podal odpor. Najskôr mu nevyhoveli, no zrazu sa v pondelok všetko zmenilo. „Vďaka článku vo vašom denníku mi zmenili na poslednú chvíľu komisiu. Profesorka Elena M. tam nebola. Vytiahol som si však tému, ktorú sme s profesorkou vôbec nepreberali, no nemám ani pocit, že by to bolo na mňa narafičené. Jednoducho som nemal šťastie pri výbere otázky,“ priznal sa Martin.

Štyridsať minút maturity zo slovenčiny bolo pre neho veľkým trápením. „Zmaturoval som na štvorku. Mal som nielen veľkú trému, ale aj zlosť na to všetko, čo som za posledný rok v škole prežíval. Som zvedavý, či ju vôbec budú za tú šikanu riešiť aspoň na obvodnom úrade, keďže sa to na úrad presunulo z polície,“ dodal Martin, ktorý prezradil, že chce pracovať ako pilot a na vysokú školu pôjde do Čiech alebo do Londýna.

Riaditeľka školy, na ktorej chlapec maturoval aj učiteľka slovenčiny sa odmietli vyjadrovať a prípad neriešila ani školská inšpekcia.

Čítajte viac:

  • Martin (18) pred maturitnými skúškami na polícii: Trestné oznámenie na profesorku
  • Študentom sa začali maturitné skúšky, kamarátom radia, ako na to: Tieto NAJLEPŠIE triky sme využili my!
  • Roman (31) si vybral netradičnú prácu: Za zarobené peniaze si bude užívať v base

Čo si o tomto prípade myslíte vy? Vyjadrite sa v komentároch...