Strana #Sieť plánuje obnoviť svoju činnosť. Po zemetrasení, ktoré v nej spôsobil vstup do vládnej koalície, informovalo komunikačné oddelenie strany o svojich najnovších plánoch. Chce vraj presadzovať politiku bez škandálov a riešenie reálnych problémov.

Strana #Sieť sa začala rozpadať po parlamentných voľbách v roku 2016, keď sa dostala do Národnej rady SR so ziskom 5,6 percenta hlasov. Vstup do vlády vyvolal v strane nepokoj a vzbury proti vtedajšiemu predsedovi Radoslavovi Procházkovi. Skončilo sa to odchodmi, čím strana stratila na sile a z parlamentu sa vytratila. Časť jej poslancov získal Most-Híd a došlo k zmene koaličnej zmluvy.

Predsedom #Siete sa po Procházkovi stal Roman Brecely, ktorý už ale strane tiež nešéfuje. Predsedníctvo poverilo dočasným vedením strany kancelára Mareka Čepka, ktorý bude zastávať funkciu predsedu #Siete do najbližšieho snemu. Ten si strana naplánovala na jeseň.

Anketa

Myslíte si, že má #Sieť ešte v politike šancu?

Áno, ak sa jej ujmú schopní ľudia. 29% Neviem to posúdiť. 7% Nie, úplne sa diskvalifikovala. 64%Celkový počet hlasujúcich: 14