Alena Zsuzsová sa javí ako veľká manipulátorka a zvodkyňa, lenže podľa všetkého môže byť aj veľmi nebezpečnou ženou. Niektorí ju preto prirovnávajú k exotickej tanečnici a špiónke Mata Hari, ktorá vďaka svojej príťažlivosti a sexu získavala informácie od vtedajších významných vojenských predstaviteľov a odovzdávala ich ďalej. Skončila zle: popravili ju.

Komárňanka Zsuszová, ktorá je za mrežami pre objednávku vraždy novinára a jeho snúbenice, sa podobne ako Mata Hari zamerala na vplyvných mužov, aj keď len tých slovenských. Skontaktovala sa s nimi prostredníctvom sociálnej siete. A niektorým už narobila poriadne problémy. Napríklad niekdajšiemu námestníkovi generálneho prokurátora René Vanekovi na začiatku pochválila fotografie na motorke. Keď sa teraz ich komunikácia prevalila, Vanek prišiel o funkcii a degradovali ho na radového prokurátora.

Odvolaný námestník generálneho prokurátora René Vanek
Odvolaný námestník generálneho prokurátora René Vanek
Zdroj: TASR

Na podpredsedu parlamentu Martina Glváča to Zsuzsová skúšala pikantnými zábermi. Podľa všetkého mu však posielala nielen svoje, ale i fotografie žien, ktoré sa na ňu podobali. Tak aspoň mala sama vypovedať pred vyšetrovateľom. Glváč najprv akýkoľvek kontakt so Zsuzsovou popieral, neskôr ho priznal, ale vraj „to bolo za prítomnosti tretích osôb“. Jeho osud je teraz v rukách predsedníctva strany Smer-SD, ktorému má politik tento týždeň všetko objasniť.

Okrem spomínaných mužov mala čiernovlasá Komárňanka kontaktovať aj bratislavského župana Juraja Drobu, predsedu parlamentu Andreja Danka či predsedu Sme Rodina Borisa Kollára. Ten kontakt priznal: spočiatku mali hovoriť o predaji pozemkov, priznal však, že jej daroval aj peniaze pre dcéru.

Keďže Zsuzsová sa zamerala na vplyvných politikov, mnohí sa pýtajú, či ju niekto nenasadil ako volavku, ktorá mala zlákať politikov do svojich sietí a umožniť ich tak napríklad skompromitovať. Veľa sa hovorí aj o jej blízkom vzťahu s Marianom Kočnerom, ktorý je za mrežami v prípade miliónových zmeniek, a v prípade novinárovej vraždy vystupuje ako svedok. Lenže zatiaľ sa nenašiel dôkaz, ktorý by potvrdzoval spojenectvo podnikateľa a hriešnej volavky. Iní tvrdia, že ide o taktiku Slovenskej informačnej služby (SIS). Člen investigatívneho centra Jána Kuciaka a politický komentátor Arpád Soltéz to však vyvracia. „Medová pasca je stará ako spravodajské služby, nie je to vyslovene SISkárska technika,“ tvrdí.

Alena Zsuzsová (44)
Alena Zsuzsová (44)
Zdroj: denníkN

Najčastejšie sa však všetci zamýšľajú nad tým, ako je možné, že vysokopostavení muži neprehliadli Zsuzsovej taktiku. Psychológ František Skokan mieni, že u nich zvíťazilo mužské ego, riadili sa pudmi a tak prišli o svoju ostražitosť. Podľa sexuologičky Danice Caisovej významní muži veria, že každú ženu, ktorú oslovia, dostanú. A sú ženy, ktoré baví zvádzať práve silných a vplyvných mužov. Nasadiť zvodnú krásavicu na vybraného muža je podľa odborníčky niečo, čo existuje od čias starého Ríma. „Sú ženy, ktorých tajomstvo úspechu je nepostihnuteľné. Majú vlastnosti a schopnosti takej komunikácie, ktorá zaujme,“ hovorí Caisová. „Základom je dostatok sebavedomia, teda, že si žena verí, keď sa sama rozhodne, že sa chce páčiť. Hociktorej sa to ale nepodarí. Osudových žien, akými boli Mata Hari či Kleopatra, je rozhodne málo. Ich čaro tvorí kombinácia ženskej príťažlivosti, schopnosti zaujať, sebadôvery, inteligencie, aj zmyslu pre humor, schopnosti viesť debaty na rôznej úrovni a veľký dar koketérie,“ dodáva sexuologička. Ako sa hovorí, kam diabol nemôže, pošle ženu. A pri tej šikovnej muž nemá šancu.

Mohlo by vás zaujímať: