Pod otvoreným listom približne 60 ľudí, ktorí kritizovali súčasný stav v RTVS, je z tímu šéfky spravodajstva v rozhlase Petry Stano Maťašovskejpodpísaných len 11, čiže zhruba desatina. "Tí ľudia majú rôzne osobné dôvody, nemyslím si ale, že to je jednotná línia. Prekvapuje ma, že mnohí redaktori RTVS sa v posledných mesiacoch profilujú a prezentujú takýmto spôsobom," povedala v rozhovore pre Aktuality.sk. Podľa jej slov je to kričiaca menšina. Väčšina ľudí to podľa nej dokonca rozdeľuje.

Rezník reaguje na otvorený list novinárov RTVS. Tieto slová sa im nebudú čítať ľahko

"Niektorí sú až vystavovaní nátlaku, aby podpísali. A keď sa pozrieme na obsah toho listu, doteraz neviem, o čom vypovedá," opisuje Maťašovská. Podľa nej je to skôr záležitosť televízie ako rozhlasu. Dôveru od svojej redakcie podľa nej má. "Za ten polrok, čo som vo funkcii, som sa snažila mnohé veci zlepšiť a posunúť dopredu. Na rozhlas sa zabúdalo. Keď som sem prišla, bol tu napríklad jeden funkčný notebook a nahrávacia technika ešte z čias generálnej riaditeľky Miloslavy Zemkovej," hovorí šéfka rozhlasovej časti. Priblížila aj ďalšie zmeny, ktoré sa už pod jej taktovkou udiali.

V RTVS momentálne proti sebe stoja dva tábory.
V RTVS momentálne proti sebe stoja dva tábory.
Zdroj: JULIUS DUBRAVAY

Bugár opäť na výlete v zahraničí. Vieme, kam sa vybral!

"Nahrávače sme už redaktorom vymenili za kvalitnejšie a spoľahlivejšie, na nové notebooky práve čakáme. Modernizujeme aj priestory na prácu. Prerobili sme už miestnosť správarov, ktorí vysielajú 24 hodín denne a teraz konečne aj nedôstojné toalety. Je to možno banalita, ale sú to malé kroky aj k zlepšovaniu pracovného komfortu. A chceme zvýšiť platy členom redakcie, viac posilniť interný stav," dodáva.

Kauza Oľga Baková?

Po tom, čo na verejnosti zarezonovala výpoveď bývalej šéfeditorky zahraničného spravodajstva Oľgy Bakovej, spustila sa na verejnoprávny telerozhlas lavína kritiky. Maťašovská má však na vzniknutú situáciu jasný názor. "Oľge Bakovej hovorím ako novinárke „áno“, ako manažérke „nie“. Pozrite sa na list, ktorý je v médiách. Nie je pod ním podpísaný ani jeden z jej bývalých priamych podriadených," hovorí s tým, že mala snahu s Bakovou dohodnúť. "Deväť ľudí súhlasilo so svojim novým statusom, s Oľgou Bakovou sme sa nedohodli, hoci sme túto ambíciu mali. Predošlé vedenie jej umelo vytvorilo pozíciu, aby jej zabezpečilo určitý nadštandardný status," dopĺňa Maťašovská.