Ako sme už informovali, divadlo sa ženie do čoraz väčšej finančnej straty. Kým na konci roka to bolo „iba” 700-tisíc eur, dnes je to už vyše milióna. Vyplýva to z najnovšej správy o činnosti a hospodárení za prvý polrok tohto roka, ktorú SND predložilo ministerstvu kultúry. Šéfka rezortu Ľubica Laššáková, ktorá dala v SND urobiť kompletný audit, sa rozhodla viac nečakať a konať.

S Chudovským chce podľa informácií Plus JEDEN DEŇ hovoriť už dnes a dokonca má zvažovať, že pristúpi k výmene vedenia. „Som pripravená prijať celý rad ozdravných opatrení i vyvodiť zodpovednosť voči tým, ktorí túto situáciu spôsobili,” vyhlásila.  Problémy sa totiž dotkli aj zamestnancov, ktorí nedostali v júli výkonnostné odmeny. K situácii sa po niekoľkých dňoch vyjadril aj samotný šéf SND Chudovský, ktorý si oficiálne čerpal dovolenku.

Ministerka Laššáková (57) si zavolala na koberček šéfa SND Chudovského.
Ministerka Laššáková (57) si zavolala na koberček šéfa SND Chudovského.
tasr

„Toto rozhodnutie vedenia divadla je reakciou na obmedzený rozpočet na rok 2018, pričom divadelná sezóna 2017/18 bola paradoxne jedna z najsilnejších,” reagoval. Základné mzdy však podľa neho odišli každému zamestnancovi bez omeškania a celú situáciu nevidí tak dramaticky. To, kde skončila dotácia 980-tisíc od vlády na rekonštrukciu historickej budovy SND, ale nevysvetlil.

Podľa našich informácií divadlo už peniaze na účte nemá, k opravám však jeho vedenie dodnes nepristúpilo. „SND avizovalo, že počas divadelných prázdnin bude realizovať túto rekonštrukciu – riešenie havarijného stavu historickej budovy SND,” uviedla Ružena Moravčíková z komunikačného oddelenia ministerstva kultúry.