Po vražde novinára Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej zriadila polícia 1. marca 2018 samostatný tím s názvom KUCIAK. Podľa slov Lučanského mal 82 členov, neskôr len 39 členov. Včera ho definitívne rozpustili. 

Lučanský uviedol, že po obžalovaní osôb sa práca polície skončila a prípad už bude pokračovať na súde. "Vyšetrovací tím KUCIAK bol zriadený na objasnenie vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, nie na ďalšie trestné činy, ktoré z priebehu vyšetrovania vyplynuli. Na týchto trestných činoch ďalej pracujeme, pracujú na nich rovnakí vyšetrovatelia ako boli v tíme KUCIAK. Ide napríklad o činnosť pracovnej skupiny HMLA či vyšetrovanie nahrávky Trnka-Kočner," objasnil Lučanský.

"Napriek týmto skutočnostiam, ktoré ovládajú nielen advokáti, ale aj predstavitelia z politického života, ma v médiách zaskočili niektoré hysterické vyjadrenia, ktoré pomaly hovoria o tom, že týmto krokom marím vyšetrovanie iných trestných činov, ktoré vyplynuli z vyšetrovania vraždy," doplnil s tým, že jediní, koho môže hystéria zachvátiť, sú obžalovaní a iné, zatiaľ neobvinené osoby. 

Podľa jeho slov pre vyšetrenie vraždy Kuciaka a Martiny Kušnírovej urobil Policajný zbor maximum.