Len pred dvoma mesiacmi vstúpila exšéfka Rádia Expres Eva Babitzová do politických vôd. Zvolila si SDKÚ, ktorú mala postaviť na nohy. Po stredajšom odchode poslanca Martina Fedora zanikol rozpadávajúcej sa strane poslanecký klub. Teraz odchádza aj Babitzová.

Odídete zo strany?

– Áno. V zásade áno.

Čo by vás mohlo prinútiť ostať v SDKÚ?

– V tejto situácii už asi nie je veľa vecí. Myslím si, že SDKÚ prepásla šancu na ozdravenie na kongrese, kde Pavol Frešo odmietol odstúpiť. Strana, bohužiaľ, zažíva asi svoju záverečnú fázu existencie.

Kedy odídete?

– Nechcem z toho robiť mediálnu udalosť a mávať nejakým listom o vystúpení. Takže pravdepodobne to tak plynulo necháme týmto vyhlásením alebo najneskôr budúci rok, keď nezaplatím členské. Ale myslím si, že SDKÚ už budúci rok nebude.

Aká bola vaša úloha v strane?

– Pozvali ma, aby som kandidovala na post podpredsedníčky ako človek, ktorý má za sebou úspešný manažérsky príbeh. Ľudia, ktorí ma tam volali, dúfali, že z pozície podpredsedu sa mi podarí stranu reštartovať.

Čo bolo poslednou kvapkou?

– Rozhodnutie Pavla Freša zotrvať vo funkcii predsedu.

Dopočuli sme sa, že by ste to mohli skúsiť v TV Markíza. Je to reálne?

– Počula som o tom, ponuku som nedostala. Ale urobila som životné rozhodnutie v okamihu, keď som odišla z Rádia Expres do politiky. Neviem, za akých okolností by bola ponuka Markízy pre mňa zaujímavá. Môj život sa medzitým vyvinul iným smerom.

Chcete zostať v politike?

– Pravdepodobne zostanem. To, ako to dopadlo s SDKÚ, ktorá sa prejavila ako strana bez pudu sebazáchovy, ešte neznamená, že sa pri prvom neúspechu vzdám.

Prezradíte, kam by ste chceli ísť? Rokujete s niekým zo súčasných parlamentných strán?

– Prebiehajú diskusie. Skôr zvažujeme možnosť založenia novej strany.

S kým?

– To by som si zatiaľ nechala pre seba.

Z tých, ktorí odchádzajú?

– Ak máme uvažovať o novom subjekte v súčasnej situácii, tak určite potrebuje nové tváre. Pri tom, ako som v SDKÚ obišla celé Slovensko, som stretla množstvo výborných ľudí, ktorí sú hodnotovo niekde tam, kde ja, takže by som bola veľmi rada, keby prišli do tohto projektu.