Okrem týchto zmien, ktoré zrejme spoločnosť zaznamenala, čím sa ešte za rok môžete pochváliť?
- Treba si uvedomiť, že to nie sú len moje výsledky, ale výsledky veľkého počtu ľudí, ktorí sú profesionálmi v práci, ktorú robia. Spolu s prezidentom Policajného zboru sa im snažíme vytvárať podmienky, aby mohli pracovať čo najlepšie a najefektívnejšie. Môžeme sa pochváliť odhalením viacerých závažných prípadov daňovej trestnej činnosti, ale napríklad aj výsledkami dopravnej polície. Dobrú prácu odvádza hasičský zbor, ministerstvo vnútra zase pripravilo viaceré legislatívne zmeny.

Netajíte sa tým, že bývalý minister Kaliňák je váš priateľ, napokon dlho ste spolupracovali. Čo hovorí na vaše výsledky, ste v kontakte?
- Poznám sa s ním z privátnej sféry a áno, on ma oslovil v roku 2006, či si viem predstaviť prácu s ním, prácu na ministerstve vnútra v sekcii informatiky. Pracovalo sa mi s ním dobre a snažila som sa svoju prácu odviesť tak, že boli za nami výsledky.

Exminister Robert Kaliňák.
Zdroj: archív

Viete, ako hodnotí pán Kaliňák vaše pôsobenie v kresle ministerky vnútra? Ste s ním v kontakte aj po jeho odchode z politiky?
- S Robertom Kaliňákom som robila 10 rokov. Spravili sme veľa dobrých projektov ako napríklad vstup do Schengenu, elektronické občianske preukazy, americké víza. Bol najdlhšie slúžiacim ministrom vnútra v dejinách Slovenska. Keď budú témy, na ktoré si retrospektívne nebudem vedieť spomenúť, tak mu zavolám a stretnem sa s ním. Napríklad postup a rozhodnutia v prípade migrácie. V rezorte vnútra som sa nevenovala všetkým oblastiam.