V rámci vypočúvania v kauze údajného plánovania vraždy Silvie Volzovej, bývalej Ruskovej spoločníčky, včera vypovedali jeho ochrankár a šofér. Jeden z nich porozprával, ako išli za vtedajším mafiánskym bosom Mikulášom Černákom.

Vtedajší Ruskov ochrankách vyšetrovateľom potvrdil, že s ním bol za Černákom v Banskej Bystrici. Dokonca mal podrobne opísať, o čom sa rozprávali.

Rusko sa vraj sťažoval Černákovi, že má problémy so svojou spoločníčkou a opýtal sa ho, či by sa to dalo nejako riešiť. „Černák na to povedal, že všetko sa dá riešiť. Povedal aj to, že v betonárke má dosť miesta. Narážal na to, že skončí zaliata v betóne. Rusko na to neodpovedal," uviedol podľa portálu tvnoviny.sk počas výsluchu ochrankár Pavla Ruska.

V rovnakej miestnosti sa vtedy mali nachádzať Kaštan, Kán a ďalší muži od černákovcov. Jeho potom poslali von. Uviedol, že o odmene sa vraj vôbec nerozprávali.

Na výsluch sa dostavil aj ďalší vtedajší Ruskov blízky muž. Najskôr pracoval ako ochrankár, potom ako šofér. Uviedol, že v jeho prítomnosti sa Rusko s černákovcami nestretol.

V kauze boli už vypočutí všetci štyria obvinení. Lališ poprel, že by sa niečo také stalo. Černák uviedol, že jeho skupina mala na starosti zabezpečiť notára na prepis podielov v televízii a samotnú likvidáciu Volzovej. Miloš Kaštan Černákové slová potvrdil.

Bude vás tiež zaujímať: