Informačné technológie má pre Finančnú správu zabezpečovať firma Allexis, výhody z toho mal čerpať aj Suchoba, ktorý je kamarátom bývalého prezidenta správy Františka Imreczeho. Cez neho mal teda Suchoba pomôcť Kočnerovi.

Či mal podnikateľ, ktorý momentálne sedí vo väzbe za kauzu zmenky, kontakty aj na vyššie politické špičky, Richard Raši odmietol s tým, že komunikácia medzi Kočnerom a bývalým premiérom Robertom Ficom podľa neho neexistuje.

Michal Suchoba
Michal Suchoba
Zdroj: Twitter

„Žiadna komunikácia ani žiaden kontakt neexistoval. Čo je dôležité, je to, že unikajú informácie z údajnej komunikácie,“ podotkol. Vyhlásil, že by bol rád, ak by sa na verejnosť dostala celá komunikácia, teda bez pochybností, že je zmanipulovaná, alebo sú z nej účelovo zverejňované iba pasáže vytrhnuté z kontextu.

„Možno obsahuje aj nahrávky s politikmi súčasnej opozície, tak nech sa zverejní celá nahrávka,“ vyzval s tým, aby sa potvrdilo, či je pravdivá, alebo ide len o dohady. „Verím, že sa všetky Kočnerove kauzy vyšetria aby verejnosť vedela, čo je pravda,“ povedal Raši.

Raši vs. Truban
Raši vs. Truban
Zdroj: archiv

Na to čaká aj opozícia. Líder PS/Spolu Michal Truban je totiž presvedčený, že Kočner bol stíhaný až po veľkom tlaku médií. „Bezpečnostnú radu treba zvolať kvôli pánovi Suchobovi,“ prízvukoval. Allexis má totiž podľa medializovaných informácií s finančnou správou zmluvy na milióny eur. Ich súčasťou sú aj utajované skutočnosti.

Mohlo by vás zaujímať: