V ťažkých časoch prišla do ich rodiny radostná správa. „Život je najväčší a najkrajší dar. Vnučka Lujza Chiara, ktorá sa narodila Janke a Ondrejovi, je medzi nami. Nech rastie v láske a pre lásku,“ pochválil sa Figeľ. Tomu robia radosť okrem najmenšej Lujzy ešte ďalšie štyri vnúčatá - Izabella, Laura, Pascal a Albert. „Ja mám deti rád,“ prezradil expolitik.

Šťastný starý otec s najmenšou vnučkou Lujzou.
Šťastný starý otec s najmenšou vnučkou Lujzou.
archív JF

Ján Figeľ má s manželkou Máriou štyri deti, o vnúčatá sa im však zatiaľ postarali iba dve z nich, prvorodená Mária a druhá v poradí Jana. „Dve sú ešte slobodné,“ prezradil bývalý šéf KDH.

  • Figeľove krásne vyznanie. TAKTO si užil narodeniny!

Figeľ momentálne pôsobí od mája 2016 ako osobitný vyslanec Európskej únie pre otázky náboženských slobôd a vyznania vo svete. „Práca znamená povinnosti mimo Európy, tak ma často zavedie do sveta. Bol som v Pakistane, chystám sa do Egypta, do Bosny, ale som tu v Bratislave,“ tvrdí Figeľ. Práce sa nevzdal ani napriek zdravotným problémom. Bývalému ministrovi dopravy diagnostikovali pred pár mesiacmi rakovinu. „Chodím na chemoterapie a tie dni okolo toho sú náročnejšie. Ja som nevzdal prácu, lebo tak som to aj cítil, že keď sa poddám, bude to ešte horšie,“ povedal, hoci priznal, že cesty sú psychicky aj fyzicky náročné.

Prečítajte si tiež: