Andrej Danko pripustil konflikty na Koaličnej rade pri ďalšej neúspešnej voľbe ústavných sudcov. Zároveň uviedol, že sa predčasným parlamentným voľbám nebráni, informujú noviny.sk. „Ak by to malo pokračovať, že budú pokračovať takéto nedorozumenia, že nebude súhra z hľadiska komunikácií a že sa to medzi Petrom Pellegrinim a Robertom Ficom nevyrieši, tak ako máme ísť ďalej?" rozvinul svoju odpoveď na otázku o predčasných voľbách v októbrovom termíne Andrej Danko.

  " V živote nie je nič isté a vždy sú predčasné voľby otvorené," uzavrel predseda parlamentu.  Na otázku o predčasných voľbách uviedol, že ak by premiér Peter Pellegrini a predseda Smeru-SD Robert Fico mali hovoriť iné, mali by si v koalícii povedať, ako a či ďalej.

O tom, ako v Smere-SD volili kandidátov na ústavných sudcov, hovoriť nechcel. "Rešpektujem tajnosť voľby, nechcite odo mňa detaily. Tiež som očakával, že bude zvolených viac kandidátov,"povedal s tým, že v utorok (25. 6.) bude druhé kolo, v ktorom môžu doplniť zvyšný počet kandidátov. V dnešnej voľbe prešiel iba Prochádzka.