"Dnes sme mali s Leou doležitý morfologický ultrazvuk. Všetko dopadlo fajn, Leuška má “bombastických” 460 g," začala svoje rozprávanie Monika Beňová, ktorá je v 6. mesiaci tehotenstva. Nerozhadzujú ju pritom ani slová kritikov o vysokom veku, v ktorom sa má stať opäť mamou. Na jeseň, keď sa jej má dcérka narodiť, bude mať europoslankyňa 52 rokov. 

"Pociťujem zvláštnu vnútornú nehu a zároveň silný pocit, že chcem urobiť niečo s tým, ako sú u nás vnímané ženy. Včerajšie (utorok, pozn. red.) “postúpenie” zákona o umelom prerušení tehotenstva do druhého čítania je toho totiž veľmi rukolapným dokazom. V podstate je jeho “poslaním” totálne ženy zdecimovať a urobiť z nich legislatívne nesvojprávne, nezodpovedné hlupane,"pokračuje budúca mamička, ktorá zároveň pridala aj fotografiu detského oblečenia s rozkošnými nápismi - ľúbim svoju mamu a ľúbim svojho otca. 

Treba však pritom pripomenúť, že dnes (streda, pozn. red.) uspeli s návrhmi aj kotlebovci a to dokonca aj s podporou poslancov OĽaNO, ktorí tak "de facto" porušili koaličnú zmluvu.

Monika Beňová so synom Martinom
Monika Beňová so synom Martinom
Zdroj: Instagram

Beňová tiež odmieta tvrdenie, že takýmto zákonom, či zákonmi sa má pomôcť mamičkám. "Nie je pravda, čo tvrdí Záborská a zvyšných 80 hlasov v NR SR, že o nič vlastne nejde a že chcú pomocť ženám. Je to najpodlejšie klamstvo a najpodlejšie práve preto, lebo tých 81 hlasov proti slobode rozhodovania každej ženy je totálne pokryteckých,"odkázala konzervatívnej poslankyni europoslankyňa. 

"Nejde im vobec o pomoc ženám. Ide im o to, aby ženy pripravili postupne o našu slobodu," doplnila rozhnevaná budúca mamička s poznámkou, že tento zákon je o budúcom charaktere našej krajiny. "Krajiny, kde budeme vychovávať naše dcéry. Myslime nato a nenechajme zaniknúť boj o našu slobodu a slobodu a hrdosť našich dcér v iných témach," podotkla. 

Monika Beňová má z prvého manželstva syna Martina (30). Otcom jej dcérky má byť právnik Ľubomír Klčo (36), ktorý je len o niečo starší ako jej prvý potomok.  

CELÉ BEŇOVEJ VYJADRENIE NÁJDETE TU >>>