Podľa rómskeho splnomocnenca Ravasza obdobné označenia, aké použil Danko, nemajú vo verejnej diskusii svoje miesto. "Je mi to veľmi ľúto, takéto vety nemajú čo robiť vo verejnej diskusii“ napísal Ravasz na svojom profile na sociálnej sieti.

No niečo Ravasza nemilo zaskočilo. “To, čo ma ale prekvapilo, je, že pani Nicholsonová to poňala ako urážku svojej materskej a ženskej podstaty. To hovoríme prosím o podpredsedníčke liberálnej strany, ktorá sa pri riešení tzv. „rómskej otázky“ stavia do vševedúcej postavy,” rozhorčil sa splnomocnenec.

Ábel Ravasz
Zdroj: FB

Ravasz tvrdí, že Ďuriš Nicholsonová Dankové označenie brala ako urážku. On má však na celú vec iný pohľad. „Keď napríklad na mňa niekto povie, že som Cigáň, neberiem to ako osobnú urážku. Pre mňa totiž nie je urážka byť členom tejto skupiny," povedal pre denník SME.

Lucia Ďuriš Nicholsonová koncom minulého týždňa predložila ďalší návrh na Dankove odvolanie. Dôvodom mala byť jeho rigorózna práca, ktorú komisia banskobystrickej univerzity Mateja Bela preskúmala a vyhodnotila, že obsahuje veľkú mieru zhody. Danko na margo toho v diskusnej relácii na TA3 V politike vyhlásil, že už má toho „plné zuby“.

No to nebolo všetko. Ďalej pokračoval a povedal: "Ja som legálne titul dostal, legálne ho používam a na mňa nejaká cigánočka zo SaS si nebude dovoľovať."

Reakcie zákonodarkyne nenechala na seba dlho čakať. „Plagiátor, zlodej, klamár, prerazil nové dno a už nevie, ako má narábať s politickou konkurenciou, keď mu klesajú preferencie, a k tomuto sa uchýlil. Uráža ma ako ženu, matku, ako podpredsedníčku parlamentu, ale to je vizitka najväčšej úbohosti, akej môže byť Slovensko svedkom,“ povedala Ďuriš Nicholsonová.