Šport sa dočkal štedrých finančných injekcií. Ministerstvo školstva v priebehu uplynulých mesiacov dotovalo predovšetkým skupinové športy. Šéfka rezortu v priebehu októbra a novembra podpísala s futbalovým, hokejovým a hádzanárskym zväzom zmluvy, ktoré dovedna dosahovali výšku desiatok miliónov eur.

Najväčšej peňažnej podpory sa opäť dočkal futbal, do ktorého rezort investoval takmer 12 miliónov - predovšetkým na výstavbu menších športovísk v regiónoch. Okrem tejto podpory bude štát v roku 2018 finančne dotovať aj dostavbu Národného futbalového štadióna v Bratislave. Dokončiť by ho mali v tom istom roku.

Výstavba Národného futbalového štadióna je v plnom prúde.
Výstavba Národného futbalového štadióna je v plnom prúde.
Zdroj: TASR

Viac ako 10 miliónov eur investoval štát do hokeja - vo februári šesť, v októbri viac ako štyri. Za cieľ si ministerstvo kladie postupne obnoviť hokejovú infraštruktúru za účelom tréningu ďalších talentov, ale aj rekonštruovať štadióny na východe Slovenska.

Nemalej podpory sa dočkala aj hádzaná. Za 4 milióny chce štát vybudovať viacúčelovú športovú halu.

Najmenej v októbri dostal cyklistický zväz. Ministerstvo mu vyhradilo 250-tisíc eur na rekonštrukciu cyklistického štadióna v Prešove.