"Predseda vlády Peter Pellegrini sa nikdy verejne nevyjadroval a ani sa nebude verejne vyjadrovať o obsahu súkromných rozhovorov ústavných činiteľov," reagovala jeho hovorkyňa Patrícia Macíková. "Pellegrini však kategoricky odmieta, že by v jeho prítomnosti malo dôjsť k akémukoľvek vydieraniu, ako o tom hovoril Andrej Kiska," dodala.

Prezident Kiska tvrdí, že trestné stíhanie je pomstou Roberta Fica za to, že mu odmietol politický dôchodok na ústavnom súde. Kiskav piatok na tlačovej konferencii v Bratislave vyhlásil, že vydieranie sa malo odohrať 14. januára na stretnutí za prítomnosti Petra Pellegriniho. „V prípade jeho menovania sa situácia vo vzťahu ku mne utlmí na všetkých frontoch a úrovniach.“

Z návrhu obvinenia je podľa neho zrejmé, že po skončení prezidentského mandátu bude Andrej Kiska obvinený. Zdôraznil však, že sa nenechá zastrašiť ani vydierať a bude sa brániť. Obvineného konateľa aj Kisku bude vo veci stíhania zastupovať Daniel Lipšic. Ten prezidentovi odporúčal, aby na Fica podal trestné oznámenie za vydieranie. Kiska to však odmietol. "Ako prezident nepokladám za správne, aby sa politici súdili a obviňovali,"vysvetlil. Mal tiež podľa svojich slov pocit, že nejakú hranicu predseda Smeru-SD neprekročí.

Prečítajte si tiež: