Noc bola na západnom Slovensku poriadne rušná. Nad Bratislavou sa prehnali poriadne búrky, ktoré so sebou priniesli mnoho bleskov.

Západné Slovensko má za sebou mimoriadne búrlivú noc, ktorá priniesla až tisícky bleskových výbojov, informovalo imeteo.sk. "Postupne nad Dunajom vznikali ďalšie a ďalšie búrkové vlny, ktoré nad Podunajskou nížinou naberali na sile," píšu na ich stránke. Blesky neobišli ani 30-metrový stožiar Andreja Danka. Ten ich naopak obzvlášť priťahoval. 

Šikovnému fotografovi Adamovi Kováčovi sa podarilo úder blesku zdokumentovať. Šťastnou rukou osudu spravil skvelú fotografiu. „Bol som asi v správny čas na správnom mieste a fotil som s dlhou expozíciou blesky nad Bratislavou. Bola to náhoda, že sa mi podarilo vyfotiť ten veľký blesk. Mám to potvrdené aj od fotografa, ktorý bol 50m od parlamentu a má to zachytené z tesnovky,“ odpovedal fotograf pre Plus Jeden Deň.

„Viete čo je toto? Najbližši zásah blesku v živote! Tep mam 300 a poviem vám, som rád, že žijem.... Tak blízko smrti som snad v živote nebol!,“napísal svedok - fotograf Tomáš Ralbovský na facebookovej stránke Severe Weather Slovakia - Nebezpečné javy a búrky na Slovensku, ktorá monitoruje takéto javy. 

Fotografie z búrky a zásah do Dankovho stožiara nájdete v galérii

Ďalšie búrky s podobnou intenzitou je možné očakávať aj dnes. 

 

Prečítajte si tiež: