Minulotýždňové odvolanie generálneho riaditeľa NÚDCH Ladislava Kuželu vyvolalo veľký rozruch. Mnohí ho považujú za skutočného odborníka vo svojej oblasti a aj preto ich jeho nečakané odvolanie šokovalo. „Dnes sme sa dozvedeli, že bez vysvetlenia končí naše vedenie,"informoval vtedy Kužela. 

Desať známych slovenských umelcov sa rozhodlo Krajčího otvorene vyzvať, aby svoje rozhodnutie zvážil. Viedli ich k tomu dobré skúsenosti s fungovaním NÚDCH, ktorý navštevujú spoločne so svojimi deťmi. "Najmä tí z nás, ktorí s deťmi NÚDCH pravidelne navštevujú dlhšiu dobu, mali možnosť opakovane sa presviedčať, aké veľké pokroky nemocnica počas vedenia doc. MUDr. Kuželu kontinuálne robila,"napísali s tým, že úroveň nemocnice v súčasnosti sa ani nedá porovnať s tým, aká bola ešte pred 7 rokmi. "Túto skutočnosť sme pozorovali na všetkých oddeleniach, ktoré sme s našimi deťmi navštevovali,"pokračovali.

Umelci si pochvaľujú aj prístup personálu na všetkých oddeleniach nemocnice. "Z našich skúseností vieme, že jedným z faktorov, ktorý ovplyvňuje to, ako sa jednotliví členovia firmy, spoločnosti alebo akéhokoľvek kolektívu správajú k externému prostrediu, je aj to, kto stojí na jej/jeho čele,"dodali.

"Dovoľujeme si Vás iba požiadať, aby ste naše vyššie spomenuté skúsenosti s NÚDCH zobrali na vedomie a zvážili prípadné prehodnotenie odvolania vedenia," zakončili.

Ktorí umelci sa podpísali pod list? Dozviete sa na nasledujúcej strane