Riaditeľ odboru osobitného určenia Generálnej prokuratúry Peter Šufliarsky asi nevie, s kým dovolenkuje. Podľa TV Markíza bol minulé leto na jachte v Chorvátsku s podnikateľom z Martina, ktorý dostal v roku 2000 od švajčiarskeho súdu tri roky natvrdo a zákaz vstupu do krajiny do roku 2099 za drogy.

Podnikateľ najskôr tvrdil, že na väzenie zabudol. Neskôr priznal, že sa živil predajom áut a raz náhodou kúpil vozidlo, v ktorom boli drogy. „Proste som naložil auto a údajne tam čosi malo byť. Údajne. Ja som to nevidel na vlastné oči nikdy,“ povedal podnikateľ.

Nepoznajú sa?

Elitný prokurátor Šufliarsky vraj podnikateľa osobne nepozná. „Bola to osoba, ktorá zabezpečovala transfer zo Slovenska do Chorvátska, volá sa asi Jaroslav, ale neviem priezvisko, lebo som ju vtedy videl prvý- a poslednýkrát. Neudržiavam s ňou ani osobný, ani telefonický kontakt,“ povedal k prípadu prokurátor.

Aj podnikateľ tvrdí, že sa so Šufliarskym osobne nepozná. „To meno som ja neregistroval a vlastne zistil som, kto to je až teraz, proste bol to Peter,“ vysvetlil podnikateľ.