Bývalý šéf strany #Sieť pôsobil od roku 2005 na Právnickej fakulte Trnavskej univerzity. Posledné roky dokonca šéfoval katedre teórie práva a ústavného práva. Dnes je všetko inak. Procházka prišiel aj o túto prácu. Vedením jeho katedry je dnes poverený Marek Káčer. Na fakulte nám potvrdili, že expolitik u nich už nepracuje. „Tento semester už nenastúpil, vedenie sa s ním rozlúčilo,“ potvrdil nám jeho kolega, ktorý nechcel byť menovaný.

Procházku sme nenašli ani na adrese, kde má sídlo jeho advokátska kancelária. Informácie o ňom nám odmietla poskytnúť aj jeho manželka Katarína. „Ak chcete vedieť, čo robí, opýtajte sa jeho,“ reagovala Procházková, ktorá aktuálne žije v bratislavskej Petržalke. Telefón nám Procházka nedvíhal, na esemesky nereagoval.

Katarína Procházková bola na slovo skúpa, manželstvo s nádejným politikom sa jej rozpadá.
Katarína Procházková bola na slovo skúpa, manželstvo s nádejným politikom sa jej rozpadá.
Zdroj: archív

Procházku už dávno nevideli ani jeho bývalí kolegovia z vlády. Podľa našich informácií kontaktoval ešte pred letom ministra vnútra Roberta Kaliňáka a žiadal ho o prácu. Procházkovi totiž nevyšlo nič, do čoho sa pustil.

Jeho strane #Sieť predvolebné prieskumy v roku 2016 predpovedali dvojciferný výsledok. Procházkovi sa však stali osudnými jeho nekonzistentné vyhlásenia, ako aj kauza okolo financovania jeho prezidentskej kampane. #Sieť sa napokon dostala do parlamentu len tesne po prekročení povinnej päťpercentnej hranice so ziskom 5,6 percenta hlasov.

Po voľbách sa stala #Sieť najslabšou stranou v štvorkoalícii so Smerom-SD, SNS a Mostom-Híd. Už pred podpisom koaličnej zmluvy od Procházku odišli traja poslanci. Po augustovom sneme v roku 2016 opustili poslanecký klub ďalší piati poslanci na čele s Andrejom Hrnčiarom a posilnili klub Bélu Bugára. #Sieť po ich odchode prišla o miesto v koalícii a o ministerstvo dopravy, Procházka o funkciu predsedu strany, až z nej napokon úplne odišiel.

Napriek tejto prehre to vyštudovaný právnik nevzdával a svoju budúcnosť videl v zahraničí. V septembri 2016 ohlásil Procházka svoju kandidatúru na sudcu Všeobecného súdu Európskej únie v Luxemburgu, na tento post ho odporučila Súdna rada. Procházka sa tak s vidinou rozprávkového miesta v zahraničí druhýkrát vzdal poslaneckej stoličky a rozhodol sa venovať už len právu. Po všetkých kariérnych pádoch prišiel aj ten posledný. Radoslav Procházka miesto v Luxemburgu nezískal.