Pred domom v Pezinku krátko po 19. hodine zastavila nablýskaná limuzína. Z tej vystupuje Čaputová v slušivých žltých šatách, cez plecia má prehodenú sivú šatku. Za sebou má prvý pracovný týždeň vo funkcii hlavy štátu. V rukách si nesie zrejme v puzdre počítač, zamestnávajú ju aj farebné boxy. Kvety v rukách ochrankárov však naznačujú, že prvé gratulácie k narodeninám už zrejme prijímala aj počas dňa v Prezidentskom paláci. Na veľkú párty to však v Pezinku stále nevyzerá.

Jej poradca pre komunikáciu Martin Burgr niekoľko hodín predtým potvrdil, že nič veľké sa ani nechystá. Príbuzní však na to, že prezidentka má narodeniny, nezabudli. Do domu na okraji jednej z novších ulíc už o niekoľko minút prichádza Čaputovej mama v spoločnosti – podľa našich informácií – prezidentkinej exsvokry. Pred domom medzitým zaparkovala svoje auto aj staršia dcéra.

V spleti množstva áut si len pozorné oko všimne pricházajúceho exmanžela Ivana, ktorý je otcom Čaputovej dvoch dcér – Ley a Emmy. V ležérnom oblečení, so slnečnými okuliarmi na očiach, nedáva na sebe nič poznať. O tom, že ide na oslavu, svedčí len kytica v jeho rukách. Samotná prezidentka ešte počas kampane, keď sa rozvádzala, povedala, že ako pekne žili, tak sa aj rozišli. Burgr prítomnosť Čaputu ale nechcel komentovať. „Na otázky o súkromí pani prezidentky neodpovedám. Ďakujem za pochopenie,“ napísal v sms-ke, keď sme sa snažili zistiť, či si prezidentka v spoločnosti exmanžela pripomína aj iné sviatky. Ivan Čaputa telefonát dokonca zrušil.

Zuzana Čaputová oslavovala svoje prvé narodeniny ako prezidentka. Na foto prichádza domov z práce.
Zdroj: Matej Jankovič